0
Your Cart

Epson L3151 Mürekkep Pedinin Kullanım Ömrü Dolmuştur

Epson L3151 Mürekkep Pedinin Kullanım Ömrü Dolmuştur

Epson L3151 Mürekkep Pedinin Kullanım Ömrü Dolmuştur

Epson L3151 Mürekkep Pedinin Kullanım Ömrü Dolmuştur uyarısı, yazıcınız belli bir miktar çıktı seviyesine ulaştıktan sonra damla ışıkları yanıp sönmesi veya bilgisayarınız da bildirim olarak görünür.

Bu hatayı aldığınız da yazıcınız çıktı vermeyi sonlandıracaktır. Bu aslın da bir arıza değildir. Bu uyarı sizi korumak amaçlı yapılmıştır. İlk olarak mürekkep pedi tamamen dolmamış olmasına rağmen bu uyarı ile karşılaşabilİrsiniz. Gözünüzle de kontrol edebilirsiniz atık pedini. Yazıcı da kafa temizleme yapıldığın da bu uyarıyı daha erken alırısınız. Çözümü için aşağıda ki işlemi yapmanız gerekmektedir.

Epson yazıcınız kullanım ömrü sonu, Servis gerekiyor ve kırmızı ışıklar yanıp sönmesi mesajı gösteriyorsa, lütfen aşağıdaki içerikleri inceleyin.

Epson L3151 Mürekkep Pedinin Kullanım Ömrü Dolmuştur Uyarısının Çözümü;

Epson yazıcınız kullanım ömrü sonu, Servis gerekiyor ve kırmızı ışıklar yanıp sönmesi mesajı gösteriyorsa, lütfen aşağıdaki içerikleri inceleyin.

mürekkep pedinin kullanım ömrü dolmuştur

Epson serisi bir yazıcı kullanıyorsanız yazıcınız da kafa temizleme sonrası veya belli bir çıktıdan sonra yazıcınızın mürekkep damla ışığı ve kağıt ışığı kırmızı yanıp sönüyorsa, bilgisayar ekranın da size yazıcının  mürekkep pedinin kullanım ömrü dolmuştur uyarısı ile karşılaşabilirsiniz.

Bu hatayı sıfırlama programı ile sıfırlayarak yazdırmaya yeniden devam edebilirsiniz. Hata vermesi demek mürekkep pedinin tamemen dolduğu anlamına gelmeyebilir. Mürekkep pedini göz ile kendiniz kontrol etmelisiniz.

Mürekkep pedini sıfır olarak almış olsanız dahi, atık mürekkep sayacını program ile sıfırlamadan yazıcınız çalışmayacaktır.

Atık Mürek Pedi Kullanım Ömrü Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Atık mürekkep pedi sıfırlama için öncelikle İnkchip Wic Reset Programını İndirin.

Satın alma işleminden sonra whtspp üzerinden yada mail adresinizden aktif etme kodu anında gelecektir.

 

EPSON UYUMLU MODEL LİSTESİ SAYFANIN EN ALT KISMINDA BULUNMAKTADIR. LİSTEDE Kİ TÜM MODELLER İÇİN UYUMLUDUR.

  • Program kurulumu ve nasıl sıfırlanacağı ile ilgili videodan ilerleyerek sıfırlama işlemini başarılı olarak gerçekleştirebilirsiniz.

LÜTFEN SAYFANIN ALT KISMIN DA BULUNAN VİDEOYU İZLEMEDEN İŞLEM YAPMAYIN!

  • Kullanımı basit ve hızlıdır.
  • Key Anahtarı Tek Kullanımlıktır.
  • İndirdiğiniz program da sıfırlama yapamak için aktif etme key anahtarı soracaktır. Bu key anahtarını satın almanız gerekir. 
  • Satın Aldığınız da mail adresinize  aktif etme key anahtarı gelecektir.
  • Aşağıda örnek kodun tamamını kopyalayıp programa yapıştırmalısınız.

Epson Atık mürekkep pedi değiştirme L1110, L3110, L3151, l3150 ,L3156, L3160, L5190,L1210, L1250, L3200, L3201, L3210, L3211, L3250, L3251, L3256, L3260, L3266, L5290, L5296

Epson L serisi adı geçen yazıcıların mürekkep pedi kontrolü ve değiştirmesi aşağıdaki videoda gösterilmiştir.

Bir yanıt yazın

Bize Yazın
1
Yardımcı Olabilir miyim ?
Epson Key Destek
Merhaba Yardımcı Olmamı İster misiniz ?